Subotić službeno predstavljen u Ciboni

ABA, Cibona, Zeljko Baksaj & Gordan Lausic

Cibona je u utorak i službeno predstavila novog trenera Slobodana Subotića, s kojim je klub potpisao dvogodišnji ugovor uz mogućnost produžetka suradnje na još jednu sezonu.

Ovom prilikom direktor kluba Domagoj Čavlović izrazio je zadovoljstvo.

“Neizmjerno sam sretan jer imam privilegiju predstaviti novog trenera Subotića koji je temelj na kojem ćemo graditi iduće minimalno dvije sezone. Novom treneru želim dobrodošlicu i svima nam želim sreću u daljnjem radu i pravljenju ekipe, te se nadam dobrim sportskim rezultatima. Također bih iskoristio ovu priliku za zahvaliti sportskom direktoru Andriji Žižiću koji je jedan od najzaslužnijih za dolazak trenera Subotića. Doveli smo iskusnog i stabilnog trenera koji će izvuči najbolje od rostera koji ćemo imati. Budžet će ostati u razumnim okvirima, sličnan prošlogodišnjem”, rekao je Čavlović.

Novi trener Cibosa, iza kojeg je bogata igračka, ali i trenerska karijera u kojoj je vodio neke od najjačih grčkih klubova također je izrazio zadovoljstvo zbog dolaska u Zagreb.

“Meni osobno je čast što sam trener Cibone. Bilo je nekih pokušaja i ranijih godina, ali to nije realizirano. Cibona je veliko ime u europskoj košarci i neću se zadovoljiti prosjekom. Pun sam poleta da vratim ovaj klub tamo gdje mu je mjesto. Cibona je u finalnoj seriji pokazala što može, a volio bih kada bi sljedeće sezone ljudi dolazili na utakmice i da prepoznaju ruku trenera u igri ekipe koja će, uvjeren sam, davati sve od sebe od prve do posljednje minute u svakoj utakmici. Uvjerili su me u ovu priču i vjerujem u projekat koji je pred nama”, rekao je Subotić.