Petrović: Cibone od 1. lipnja više neće biti

Alex Livesey, Getty Images Sport

Dvostruki prvak Europe u košarci Cibona nalazi se pred gašenjem rekao je za hrvatske medije Aleksandar Petrović.

“Ja sam u ovom klubu, kao igrač, trener i predsjednik, bio od 1976. godine. Želim skrenuti pozornost javnosti na tešku situaciju u kojoj se Cibona našla. Sa stopostotnom sigurnošću mogu reći da Cibone 1. lipnja više neće biti“, očajan je Petrović.

Ako ne možemo spasiti Cibonu, bilo bi važno barem dostojno se oprostit“, pozvao je Aco navijače na utakmicu protiv Šibenika koju smatra možda i zadnjom na domaćem parketu.

Znam da to sada zvuči patetično, ali utakmica protiv Šibenika zaista bi mogla biti jedna od zanjih u kojima ćemo gledati ovaj klub. Moram skinuti kapu trenerima i igračima. Svaka im čast na svemu što su ostvarili u gotovo nemogućim uvjetima“, zaključio je Petrović.

U svakom slučaju eventualno gašenje Cibone bi bio novi veliki udarac za hrvatsku košarku.