Neven Spahija napustio Grizzliese i otišao u Kinu

Košarka ostalo 20. ruj 202023:41 > 23:44
Roman Kruchinin/EB via Getty Images

Neven Spahija trenersku karijeru odlučio je nastaviti na istoku Globusa

Hrvatski košarkaški stručnjak i bivši izbornik hrvatske reprezentacije Neven Spahija otišao je u Aziju, gdje je dogovorio suradnju s kineskim klubom, Shangai Sharksima. Šibenčanin je tako napustio NBA ligu gdje je bio pomoćni trener u Memphis Grizzliesima, a na toj poziciji ga je zamijenio Darko Rajaković.

Shanghai Sharksi su u svijetu košarke poznati kao momčad u kojoj je stasao Yao Ming, najveći kineski košarkaš svih vremena i član Hall of Famea. Ovog ljeta su za Sharkse potpisali i Jimmer Fredette te Marcus Denmon.

57-godišnji trener osvajao je naslove u čak šest europskih država (Hrvatska, Slovenija, Litva, Izrael, Španjolska, Turska), a “preko bare” je radio i u Atlanta Hawksima. Prije deset godina, Spahija je osvojio Eurocup sa španjolskom Valencijom.