Planinić stiže u hrvatski klub visokih ambicija!

Košarka ostalo 11. kol 202018:37 > 18:39
fiba.basketball

Hrvatski košarkaš Darko Planinić vraća se u domovinu i ABA ligu. Bit će igrač Zadra gdje je trener od nedavno Veljko Mršić.

Kako saznaje Sportando, Darko Planinić vratit će se u Hrvatsku gdje će potpisati za ekipu Zadra. Ovaj centar rođen u Mostaru bio je jedan od glavnih igrača rumunjskog Cluja prethodne sezone u kojem je prosječno ubacivao 14,7 poena po utakmici uz 6,6 skokova.

Tamo je surađivao i s Duškom Vujoševićem koji je od sezone 2019/20. imao ulogu savjetnika i asistenta.

Planinić je prije Rumunjske bio Zielenoj Gori i Sassariju, dok je ranije bio član Gran Canarije i Baskonije. Posljednji put je u ABA ligi igrao 2015. godine kada je bio član podgoričke Budućnosti dok je s Cibonom 2014. osvojio naslov na Final Fouru u Beogradu. Planinić je ponikao u Širokom i odatle je prešao u Maccabi koji ga je posudio baš Ciboni.

Što se tiče Zadra, ambiciju je taj klub pokazao dovođenjem Veljka Mršića za trenera, a Planinić bi bio najzvučnije igračko pojačanje i vjerojatno glavni kotačić u mehanizmu momčadi. Stigli su još Jacobi Boykins, Eyassu Worku te Aleksandar Bursać.