Real i Cibona na dirljiv način odali počast Draženu…

Košarka ostalo 7. lip 202014:13 > 14:15
sport klub

Povodom obilježavanja 27. obljetnice smrti velikana hrvatske i svjetske košarke Dražena Petrovića, predstavnici Cibone Mladen Bušić, Domagoj Čavlović i Roko Prkačin položili su u nedjelju vijenac i zapalili svijeću na grobu Dražena Petrovića na zagrebačkome groblju Mirogoj.

Petrović je na današnji dan prije 27 godina preminuo u prometnoj nesreći u Njemačkoj.
Polaganju vijenaca pristustvovala je i Draženova majka, Biserka Petrović, koja se prva obratila medijima.

“Ljubav naroda prema Draženu je neopisiva. Zbog toga svi možemo biti ponosni na njega. Ne samo obitelj i prijatelji, već svi mi skupa što se rodio i djelovao na ovim prostorima i što je zastupao svoju zemlju na jedan takav način. Tek sad dobivam neke stvari iz Amerike, kako je to radio u vrijeme rata. Hvala narodu za ljubav. Najveća Draženova medalja je ljubav naroda. Zato je sada ponos na prvom mjestu, a tugu čuvamo za sebe”, kazala je Biserka.

sport klub

U ime Cibone obratio se i predsjednik Mladen Bušić.

“Danas se sa ponosom sjećamo prije svega velikog čovjeka, a zatim vrhunskog sportaša Hrvatske, Europe i svijeta. Košarkaški klub Cibona, grad Zagreb i Republika Hrvatska zauvijek će pamtiti Dražena. Nikad ga neće zaboraviti, Dražen će živjeti vječno”.

Petrović je za Cibonu igrao od 1984. do 1988. godine, a s zagrebačkim klubom ima dva naslova prvaka Europe.

Španjolski košarkaški velikan Real Madrid također se prisjetio bivšeg igrača Dražena Petrovića koji je prije 27 godina poginuo u prometnoj nesreći nakon što je prethodno madridskom klubu donio naslove Kupa pobjednika kupova i španjolski Kup kralja.

“Navijači Real Madrida mogli su uživati u njegovoj igri tijekom sezone 1988./89., a u bijelom dresu je izvodio ekshibicije koje su mu napravile mjesto u povijesti Real Madrida. Među njima se ističe finale Kupa pobjednika kupova u kojem je postigao 62 koša u pobjedi nad Snaidero Casertom. Te sezone je osvojen i španjolski kup”, objavio je klub na svojoj web stranici uz video prilog.

U videu po nazivom “27 godina bez Petrovića” u pozadini se čuje tužna glazba i prikazani su Cibonin toranj u Zagrebu ispred kojeg je spomenik Petroviću te koševi koje je zabijao za Real Madrid, kao i njegovi trenuci sreće tijekom utakmica.