ACB liga će prvaka dobiti završnim turnirom

Košarka ostalo 20. tra 202019:29 > 19:34
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

U jeku pandemije koronavirusa u španjolskoj su pronašli rješenje za završnicu sezone košarkaškog prvenstva

Kao što se to jučer i najavljivalo, danas je pao dogovor o tome kako će biti okončana ovosezonska ACB liga.

Španjolski klubovi i rukovodstvo lige dogovorili su putem videokonferencije da će ovosezonski prvak biti poznat kroz završni turnir.

Isti bi trebao biti odigran sredinom lipnja, a domaćini bi trebali biti Grand Canarija i Andorra.

Sudjelovat će 12 najbolje plasiranih ekipa iz dosadašnjeg dijela sezone a to su Barcelona, Real Madrid, Tenerife, Zaragoza, Bilbao, Andorra, Unicaja, Valencia, Baskonija, Gran Canaria, San Paolo Burgos i Joventut.

Klubovi će biti podjeljeni u dvije grupe – po šest ekipa. Po dvije prvoplasirane idu u polufinale, a pobjednici tih susreta u finale gdje će se odlučiti o osvajaču.

Ni jedna ekipa ove sezone neće ispasti iz lige, a za sada nije poznato hoće li i jedna ući iz nižeg ranga.