Navijači odlučili: Repeša kralj Bologne

Košarka ostalo 20. tra 202012:44 > 13:20
Streeter Lecka/Getty Images

Više od 67 posto navijača odbaralo je Jasmina Rrepešu za najboljeg trenera u povijesti talijanskog Fortituda

U doba koronavirusa česti su izbori momčadi i pojedinaca. Nema aktivnog sporta, pa se barem na taj način navijači, novinari, sportaši i treneri uključuju u mnogobrojne izbore. Tako su navijači talijanskog košarkaškog kluba Fortitudo (osnovan 1932. godine u Bologni) birali najbolju petorku svih vremena, te najboljeg trenera.

sportklub

I dok glasovanje za najbolju petorku još traje, navijači su odlučili tko je najbolji trener. Više od 66 posto glasova dobio je Jasmin Repeša, nekadašnji hrvatski izbornik i trener koji je na klupi Fortituda sjedio od 2002. do 2006. godine.

Repeša je kao trener kluba iz Bologne osvojio dva naslova prvaka Italije, a u 2004. godine izgubio je u finalu Eurolige protiv Makabija. Kao trener rimske Lottomatice došao je na gostovanje u Bolognu, a navijači su mu na toj utakmici darivali krunu i na taj mu način zahvalili za sve što je učinio za taj košarkaški klub.