Tony Parker postaje predsjednik francuskog velikana!

Košarka ostalo 6. tra 202012:48 > 12:50
Getty images/Christian Petersen

Najbolji francuski košarkaš svih vremena Tony Parker (37) trebao bi 2023. godine naslijediti Jean-Michela Aulasa (71) na predsjedničkom mjestu Lyona, objavio je sportski dnevnik L’Equipe.

Aulas je već 32 godine predsjednik Lyona i pod njegovim vodstvom klub je ostvario odlične rezultate, u razdoblju od 2001. do 2008. sedam je puta bio nogometni prvak Francuske.

Parker je sa San Antonio Spursima četiri puta bio prvak NBA lige, a igračku karijeru okončao je prošle godine. U međuvremenu je postao većinski vlasnik francuskog košarkaškog kluba ASVEL Villeurbanne, u kojem 25 posto udjela ima Lyon.

Tako su Aulas i Parker postali poslovni suradnici, a predsjednika Lyona je ta suradnja impresionirala i zato želi da ga baš Parker naslijedi na čelnom mjestu Lyona.