Ikona Vukova oprostila se nakon 16 godina

Robert Valai/EB via Getty Images

Nakon što je Cibona jučer donijela odluku o privremenom raskidu suradnje s Velićem i stožerom, danas se od Cibone oprostio i njihov kapetan

(Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Jučerašnji dan je bio pomalo tužan za hrvatsku košarku, jer je prvo objavljeno da se Prvenstvo Hrvatske neće nastaviti, a nedugo zatim Cibona je objavila da je barem privremeno raskinula suradnju s trenerom Ivanom Velićem i njegovim stožerom zbog financijske krize uzrokovane zbog koronavirusa.

Sve je to zatitralo i u Marinu Roziću kojega je takva situacija natjerala da se oprosti od Cibone. Već je ranije objavio da mu je ovo posljednja sezona u karijeri, a ovo je bilo samo formalnost.

Hrvatski košarkaš svoju karijeru je započeo u Zrinjevcu, otkud je otišao u Italiju (Livorno), a onda se 2004. vratio među Vukove.

S klubom iz Savske osvojio je sedam naslova prvaka, dva Kupa Krešimira Ćosića, a kruna karijere bila mu je osvajanje ABA lige 2014. protiv Cedevite. Isto tako, bio je jedan od najboljih igrača prošle sezone kada je pomogao klubu da vrati titulu hrvatskog prvaka, prvu nakon 2013.