Tomić: Mnogi ljudi imaju puno manje nego mi

Turkish Airlines EuroLeague

Hrvatski centar i član Barcelone Ante Tomić izgleda kako je stigao do dogovora s katalonskom upravom oko sniženja plaća

Novo žarište koronavirusa na europskom tlu, nakon Italije to polako postaje i Španjolska. Na sve se moguće načine pokušava pomoći, a jedan od njih je i košarkaš Barcelone Ante Tomić.

Čelnici katalonskog kluba u dogovoru s kapetanom Tomićem te ostalim košarkašima poput Mirotića i Ribasa je razgovarala s igračima da im se privremeno srežu plaće za 70 posto. Iako su se igrači prvo pobunili, neki su čak pričali kako će zatražiti raskid ugovora, izgleda kako bi dogovor mogao biti postignut.

‘Ova teška situacija puno je veća od nas igrača i cijelog kluba. Zarađujemo puno, nije herojski čin odreći se dijela plaće. Mnogi ljudi imaju puno manje nego mi’ – stoji u objavi na Twitter profilu hrvatskog košarkaša.

Koronavirus i u Španjolskoj hara, broj oboljelih premašio je brojku od pet tisuća, dok je od posljedica virusa preminulo više od 70 tisuća ljudi.