Dva košarkaša iz Italije pozitivna na koronu

Košarka ostalo 11. ožu 202016:57 > 17:00
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Klub koji je od 1975. do 2014. nosio ime Scavolini Pesaro, prvi je klub iz neke velike europske košarkaške lige koji je objavio da su njegovi članovi pozitivni na Covid-19.

Dva člana talijanskog košarkaškog kluba Victoria Libertas Pesaro zaražena su koronavirusom, potvrdili su u klubu.

“Klub je poduzeo sve mjere u skladu s preporukama zdravstvenih organizacije”, stoji u priopćenju u kojem se ne navodi o kome je riječ.

“Za nas je najvažnija zaštita igrača. Klub je zatvoren do daljnjeg,” poručio je predsjednik kluba Luciano Amadori.

Pesaro se trenutačno nalazi na posljednjem mjestu na ljestvici “Lega Basket Serie A”.