Turci u neočekivanoj situaciji, stigao novi poraz

Christian Petersen, Getty Images Sport

Nakon što je Hrvatska upisala pobjedu kod Nizozemske, naši prvi protivnici Šveđani nanijeli su drugi poraz Turcima.

Švedska košarkaška reprezentacija upisala je veliku pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket 2021. pobijedivši Tursku kod kuće 87:80.

Sjajnu su utakmicu odigrali domaćini, posebno u drugoj četvrtini kada su se odvojili, a u nastavku je ta prednost samo rasla. U završnici je bilo malo napeto, no mirnim završetkom su uspjeli dobiti dvoboj.

Hrvatska je vodeća reprezentacija skupine D s maksimalnim učinkom 2-0. Nizozemska je druga s 1-1, isti omjer ima i Švedska dok Tuska ima dva poraza.