NESTVARNO: Košarkaška utakmica završila sa 104 razlike!

Maddie Meyer, Getty Images Sport

U susretu kvalifikacija za Azijsko košarkaško prvenstvo reprezentacija Tajvana pobijedila je Maleziju 104 razlike.

Osim europskih, ovih dana počele su i kvalifikacije za Azijsko prvenstvo u košarci.

Kako je Azija mnogo veća od Europe, tako je logično, i kompetitivnost ondje kudikamo manja, što se u nekim utakmicama itekako može očitati. Jedna od takvih odigrala se i danas u podne po našem vremenu.

Tajvan je u tom susretu, u susretu skupine B, pobijedio Maleziju sa, vjerovali ili ne, 104 razlike, a konačan rezultat bio je 152:48. Iako je na poluvremenu bilo prihvatljivih 64:32, domaćin je u drugom poluvremenu zabio nevjerojatnih 88 koševa, a primio tek 16, što je na kraju rezultiralo pravom rezultatskom katastrofom za Malezijce.

Inače, košarkaši Malezije nisu htjeli igrati utakmicu zbog straha od korona virusa, pa su iz njihovog saveza, kako ne bi zaradili kaznu, sklepali ekipu bez prave organizacije, a sve je rezultiralo ovim rezultatom.

Domaćin je u tom susretu zabio čak 24 trice, a Malezijci su ostali bez ikakvog odgovora na njihove napade, pa smo dobili jedan od rijetko viđenih rezultata na košarkaškim terenima uopće.