Veličanstven oproštaj od legende pred Staples Centrom

Sean M. Haffey / Staff

Čitav sportski svijet oprašta se od Kobeja Bryanta koji je ostavio zaista nevjerojatan trag na karijerama mnogih sportaša, nevažno o kojem se sportu radilo.

Vijest o smrti Kobeja Bryanta prvi je ‘probio’ poznati portal koji se bavi slavnim osobama TMZ. Postepeno se informacija počela širiti društvenim mrežama, neki su u nevjerici gledali, čitali, slušali. Tinjala je nada da je sve to lažna vijest. Nitko od relevantnih medija još nije ništa napisao, informirao javnost, a svi su upravo to čekali. A zatim je krenulo od ESPN-a, preko Los Angeles Timesa pa na dalje…nažalost, pokazalo se kako se tragedija zaista dogodila.

Michael Jordan, LeBron James, Magic Johnson, Shaquille O’Neal, Dirk Nowitzki, Neymar, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, David Beckham, Novak Đoković, Bojan Bogdanović, Mario Hezonja, Naomi Osaka i još bezbroj drugih poznatih sadašnjih i bivši sportaša oprostilo se od jednog od najvećih koji su se ikada bavili sportom. Svaki od njih ponaosob je govorio zbog čega su se divili Kobeju i zaista je fascinantno čitati koliko je Bryant značio sportašima, pogotovo onim mlađima na početku karijera.

A navijači su posebna priča. Kult osobnosti koji je stvoren oko Kobeja je nešto posebno. Neorganizirano, spontano kolone navijača počele su se okupljati oko Staples Centra u tijeku nedjelje, dvorana koja je te večer ugostila dodjelu nagrada Grammy bila je poprište velike tuge. Čak je i Grammy počeo u istom tonu.

Danas smo izgubili legendu, čovjeka koji je doslovno izgradio ovu arenu, proslavio njeno ime, naše srce je slomljeno,’ kazala je legendarna Alicia Keys.

U početku nekoliko stotina ljudi okupiralo je ulice oko Staples Centra, a kako su sati prolazili brojile su se na tisuće ljudi. Los Angeles je jednostavno obožavao Kobeja.

‘Krenuo sam prema Staples Centru i na putu zastao u cvječarni, tražio sam motive Lakersa, prodavačica je odmah znala što tražim…’za Kobeja?’ – upitala me, samo sam kimnuo glavom. Kad sam pokušao platiti samo je odmahnula rukom i kazala kako je ovo Los Angeles,’ riječi su jednog svjedoka koji je mimohodio prema dvorani LA Lakersa.

Teško je uopće definirati ili predvidjeti koliko će ljudi obići svojevrsno svetište koje je nastalo ispred Staples Centra, navijači su ostali zajedno u tuzi, izgubili su svog idola, čovjeka koji je 20 godina nosio dres kluba koji obožavaju.

Kasnije u toku dana zrakoplov s igračima Lakersa sletio je u gradsku zračnu luku i odmah su se mogle vidjeti fotografije uplakanih igrača, posebice LeBrona Jamesa. Sudbina je htjela da iduću utakmicu Lakersi igraju u Staples Centru protiv Clippersa. Dvije momčadi Los Angelesa zajedno će se oprostiti od legende, možemo samo zamisliti koliko će emocija proći te večeri u dvorani, kako je kazala Alicia Keys, koju je Kobe Bryant izgradio.