Osječani bi igrali, ali sudaca ni za lijek!

Patrick Smith/Getty Images

Bizarna situacija dogodila se u košarkaškom Alpe Adria Cupu gdje između ostalih nastupaju dva hrvatska kluba.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek potrošili su više od dvanaest sati kako bi doputovali u Graz nedaleko austrijsko-slovenske granice i odigrali utakmicu protiv domaćeg Graza. Međutim, dogodila se prava bizarnost jer….nije bilo sudaca!

Alpe Adria Cup sadrži 16 klubova, najviše iz Češke (5), Austrije (4), a tu su još dva kluba iz Slovenije te po jedan iz Mađarske, Poljske i Slovačke. Hrvatsku zastupaju Vrijednosnice Osijek i KK Škrljevo.

Klubovi su podijeljeni u četiri skupine po četiri ekipe, Škrljevo se nalazi na drugoj poziciji u skupini A iza Pardubica dok su Osjećani ostvarili tek jednu pobjedu u skupini D upravo protiv Graza.

Inače, utakmica u Austriji imala je još bizarniji početak kada su organizatori shvatili da je koš u lošem stanju te su ga krenuli promptno zamijeniti.