Nasilnom Delfinu otkaz u Torinu

Italija 28. pro 201815:29 > 15:42
Scott Heavey, Getty Images Sport

Slavni argentinski košarkaš Carlos Delfino neće više biti član Torina, pošto ga je potpredsjednik talijanskog kluba Francesco Forni optužio za nasilničko ponašanje.

Torino je u četvrtak ostao i bez trenera, legendarnog Larryja Browna, koji se poslije loših rezultata rastao s klubom uz uzajamnu suglasnost.

Dan kasnije je klub napustio Delfino, pošto ga je potpredsjednik optužio da je bio nasilan prema njemu.

“Postoji normalna konfrontacija s igračima, kojima je poslije poraza od Avellina predočeno što su njihove obveze. Delfino je jedini koji nije želio prihvatiti kritike. Njegovo ponašanje je bilo na granici nasilnog prema meni”, rekao je potpredsjednik Torina Francesco Forni i nastavio:

“Uzimajući u obzir njegovu neprimjerenu reakciju, odlučili smo mu odmah zahvaliti na suradnji”.

Torino je ove sezone u Eurocupu imao deset poraza i bio je jedina momčad bez pobjede. U talijanskom prvenstvu je ostvario do sada učinak od četiri pobjede i osam poraza.