Cedevita: Pokušat ćemo se spojiti s klubom u Hrvatskoj!

Hrvatska 26. kol 201918:49 > 19:01
kkcedevitajunior.hr

Direktor Cedevite, koja je prije nekoliko mjeseci napravila presedan u našoj košarci i spojila se ljubljanskom Olimpijom, dodatno je pojasnio zašto je do toga došlo i najavio da nisu odustali od ideje da preostali hrvatski dio kluba nastupa u prvom rangu domaće košarke...

Maddie Meyer, Getty Images Sport

Kada su se početkom ljeta Cedevita i Olimpija ujedinili u jedan sportski i pravni entitet, u čelništvu hrvatskog dijela projekta ostavili projekt kojim su zadržali svoje prisustvo u Hrvatskoj. Riječ je o klubu koji djeluje pod imenom Cedevita Junior, međutim HKS ga je odbio uvrstiti u najviši rang natjecanja, što znači da je morao krenuti od najnižeg, sukladno propozicijama.

Davor Užbinec, direktor Cedevite, danas je u razgovoru za drugi program Hrvatskog radija elaborirao neke manje poznate stvari iz tog pothvata, ali i najavio vrlo zanimljiv pokušaj:

– Pokušali smo uzeti najbolje iz jednog i drugog kluba i napraviti novi klub. Cedevita iz Zagreba je zadnjih deset godina bila drugi klub regije po svim rezultatima, a po organizaciji i među najboljima u Europi i zato smo uzeli dosta ljudi iz Zagreba koji sada rade u Ljubljani – rekao je Užbinec dodavši kako je bilo nužno napraviti taj potez kako bi se ostvario rezultatski napredak u regiji i Europi.

– Hrvatska je mala država i naša ekonomija nije konkurentna velikim europskim zemljama. Kod nas je sve teže bilo naći sponzore, imali smo podršku, ali nedovoljnu za veliki iskorak i borbu za prva mjesta.

Zatim je najavio da se u vodstvu nije odustalo od pokušaja uvrštavanja Cedevite Junior u najviši rang natjecanja u Hrvatskoj:

– Priče što je Cedevita dala hrvatskoj košarci meni su i danas nejasne jer smo i dalje u Hrvatskoj s Cedevitom Junior i najvećim brojem djece i to je već jedan veliki doprinos.

– Mi smo u ovom trenutku registrirani kao klub koji bi trebao početi od najniže lige, međutim želja nam je igrati u puno višem rangu i u pregovorima smo s klubom iz prve lige s kojima bi se opet spojili i igrali Prvu hrvatsku ligu s našim najperspektivnijim juniorima koji su uglavnom hrvatski reprezentativci.