Rozić: Ovo je veći naslov od legendarne ABA lige

Hrvatska 3. lip 201918:04 > 18:12
Robert Valai/EB via Getty Images

- Ono što me izuzetno veseli je što je klub ove godine napravio jedan veliki korak prema stabilizaciji - rekao je kapetan Cibone.

Marin Rozić, kako je netko napisao Cibonin Totti, zahvalio se čelnicima kluba nakon osvajanja naslova prvaka

– Ono što me izuzetno veseli je što je klub ove godine napravio jedan veliki korak prema stabilizaciji. Mogli smo se stvarno koncentrirati samo na teren tako da velike zahvale na početku našem predsjedniku.

Skinuo je Roza i šešir treneru:

KK Cibona

– Tu je naš trener Velić. Nije bila laka sezona. Od samog početka, kad mu se dogodila i prometna nesreća i kad sam mu išao u posjetu u bolnicu, bio sam malo skeptičan. Međutim, vidio sam nakon nekoliko dana treninga da je spreman i da će moći to odvoditi do kraja. Drago mi je da mu se i zdravlje poprilično stabiliziralo i to je jedan ”happy end” u više smjerova.

A onda je porilično iskrenio izustio:
– Što se same sezone tiče, nismo razmišljali o nekim trofejima. Jednostavno smo krenuli raditi. Veliku je ulogu u cijeloj toj priči odigrao Velić koji je spuštao loptu na zemlju i držao sve pod kontrolom i na kraju je sve to jako lijepo završilo. Izuzetno sam sretan i ponosan i rekao bi da je ovo čak jedan veći podvig od onog što smo napravili u Beogradu i to stoga što smo pobijedili Cedevitu 4 puta za redom u vrlo malom razdoblju. Na onom Final Fouru si morao pobjediti jednu ili dvije utakmice, a mi smo 4 puta zasluženo pobjedili. Posebno mi je drago što je i publika to prepoznala. Čestitke i omladinskom pogonu koji je napravio nevjerojatne rezultate. Čast svima ali bi istaknuo Roka Prkačina koji je ove godine osvojio 5 trofeja, bio MVP u 4 natjecanja, tako da je to jedan nesvakidašnji uspjeh i to je još jedan pokazatelj da nas čeka svijetla budućnost Cibone.