EKSKLUZIVNO! Tedeschi seli Cedevitu iz Zagreba

Hrvatska 30. svi 201918:51 > 19:11
www.kkcedevita.hr

S obzirom da je Petrol Olimpija ispala iz ABA lige nagađa se da bi Cedevita ušla u klub i uz zajednička financijska sredstva od par milijuna eura stvorila bi se vrlo respektabilna momčad u regiji. Klub bi se zvao Olimpija Cedevita

Zadnjih godina najtrofejniji hrvatski košarkaški klub Cedevita seli iz Zagreba u susjedstvo, Ljubljanu ili Sarajevo. Naravno službene potvrde još nema, ali već duže se glasno šaputa o toj mogućnosti. Čelnik Cedevite Emil Tedeschi očito nije zadovoljan sa statusom u gradu Zagrebu. Svih ovih godina prava podrška je izostala, problema je mnogo, gledatelja i pravih navijača na utakmicama gotovo da i nema.

sport klub

Ovakva odluka se ne donosi preko noći. Očito se o odlasku iz Zagreba razmišljalo i prije, a čini se ova sezona u kojoj su se kao na traci mijenjali igrači, ljudi iz Uprave, pa i trener, samo je ubrzala odluku o odlasku. S obzirom da je Petrol Olimpija ispala iz ABA lige nagađa se da bi Cedevita ušla u klub i uz zajednička financijska sredstva od par milijuna eura stvorila bi se vrlo respektabilna momčad u regiji. Klub bi se svakako natjecao u ABA ligi i vjerojatno Eurokupu pod nazivom Olimpija Cedevita.   Proteklih sezona posjećenost utakmica Petrol Olimpije je vrlo slaba i postoji nada da bi se to promijenilo s obzirom na proračun i ambicije novog ili ujedinjenog kluba.

kkcedevita.hr

Slaven Rimac je trener Cedevite i to se neće sasvim sigurno mijenjati, a i dalje bi mu glavni suradnik bio Davor Užbinec koji se prihvatio i posla sportskog direktora zajedno s Rimcem nakon odlaska Veljka Mršića. Uskoro ćemo sve znati. Gdje ima dima, ima i vatre. Razmišljanja postoje, to je sasvim izvjesno.