Rimac: Poremetila nas je loša igra Pullena

Hrvatska 24. svi 201922:45 > 22:52
ABA, Mornar/MEDIA Pro

Cibona je drugom pobjedom protiv Cedevite u dva dana otišla na 2:0 u finalnoj seriji prvenstva hrvatske u košarci.

Nakon utakmice izjave su dali akteri utakmice. Trener Cedevite Slaven Rimac bio je miran nakon još jednog poraza:

Povezano

“”Mislim da je Cibona zasluženo pobijedila. U trećoj četvrtini kad smo malo uhvatili ritam, pogodili su tri teška šuta i tri trice, a nakon toga smo mi radili naivne faule. U drugom poluvremenu su šutnuli 30 bacanja i jako malo toga su promašili.

Mi smo nešto obranili, ali kad imaš samopouzdanje kroz bacanja logično je da je teško obraniti. Moramo popraviti obranu i igrati čišće da se ne uvlačimo u bespotrebne faulove. U napadu Jacob Pullen nije bio na svojoj razini, tako da nas je to poremetilo, no imali smo Cooka, koji je bio u ritmu. Treba se okrenuti sljedećoj utakmici. Nije dobro, no to je tako u sportu. Momci i ja trebamo pokazati karakter, odigrati jednu pravu utakmicu i vratiti se u pobjednički ritam.”

Domagoj Bošnjak, bek Cedevite:

“Čestitao bih Ciboni na zasluženoj pobjedi. Kontrolirali su utakmicu čitavo vrijeme. Mi smo pokušavali, ali jednostavno nismo uspjeli doći u neki ritam. 2-0 je. Oni su obranili svoj domaći teren. Sad mi imamo dvije utakmice kod kuće. U ove dvije utakmice Cibosi su vrhunski odigrali, no mi smo mogli bolje i sad to trebamo pokazati.”

Trener pobjedničke momčadi Ivan Velić bio je kratak i jasan:

“”I druga velika pobjeda, čak po meni i slađa. Ja bih rekao da smo je dobili šahovski. U svakom trenutku smo znali kako želimo doći do pobjede. Nedavno sam govorio da treba znati pobijediti, a mi smo večeras pokazali da znamo pobijediti utakmicu. Igra je bila timska i dobro smo odgovorili na sve njihove zamke.”

Ponajbolji igrač Cibone u ovoj sezoni Marko Ljubičić za kraj je dodao:

“”Prije svega bih čestitao svojim suigračima na pobjedi. Mislim da smo energetski i s velikim nivoom fokusa odigrali ovu utakmicu. Dobro je što sada imamo tri dana da se odmorimo i moramo odmah zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se sljedećoj.”