Cibona u finalu, Zadar iznenadio Cedevitu

Hrvatska 11. svi 201921:13 > 21:17
Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u polufinalu sa 3-0 u pobjedama eliminirali Split. Cibona je u subotu pred svojim navijačima svladala Split sa 83-78 (39-41). U drugoj utakmici Zadar je pobijedio Cedevitu i smanjio seriju na 2:1.

U izjednačenoj utakmici gosti su imali najveću prednost tri i pol minute prije poluvremena, kada su vodili sa 12 koševa (39-27), ali je Cibona uspjela smanjiti na minus dva.
Rezultatska neizvjesnost nastavila se do kraja utakmice, pa je 18 sekundi prije kraja susreta Split došao na dva koša zaostatka (76-78), ali onda su Roko Rogić i Filip Bundović iz slobodnih bacanja osigurali pobjedu Ciboni.
Kod Cibone najbolji je bio Filip Bundović sa 24 koša, a Marko Ljubičić ubacio je 13 poena. Ekipu Splita predvodio je Pavle Marčinković sa 20 koševa.
U drugoj utakmici Zadar je kao domaćin slavio protiv Cedevite sa 85:83.