Fuzijom Cedevite i Cibone Zagreb će imati euroligaša

Hrvatska 6. ožu 201917:27 > 17:35
sport klub

Aco Petrović je dobro upoznat s propalim pregovorima iz 2010. godine. I dalje tvrdi da je to jedini način da zagrebačka košarka opstane

Prije nekoliko godina rodila se ideja o spajanju Cibone i Cedevite. Tada je to propalo, no Aco Petrović smatra da je to jedini način da se spasi zagrebačka košarka.

– To je bilo 2010. godine kada su ljudi iz Atlantic grupe željeli napraviti dubinsko snimanje poslovnih knjiga Cibone. Ljudi iz Cibone to nisu željeli učiniti i normalno da je to propalo. Sada dvije strane trebaju sjesti, a to su Grad Zagreb i Atlantic grupa. Ljudi iz Atlantica trebaju u dogovru s gradom ući u klub, preuzeti Cibonu. Te dvije stane se moraju usuglasiti i uložiti oko 4,5 milijuna eura. To po meni jamči da bi klub preskočio Crvenu zvezdu, Partizan i Budućnost i izborio nastup u Euroligi.

www.kkcedevita.hr

Aco je ponudio i izgled momčadi:

– Treba uzeti sedam najboljih hrvatskih igrača u tom trenutku, te pridodati nekoliko kvalitetnih stranaca koji rade razliku, a u tom proračunu bi se našlo novca za takav roster. Uvjeravam vas da bi takva momčad dovodila 15 tisuća gledatelja u Arenu. Ovako Cedevita nikada neće dobiti publiku, a pokušavala je, a Cibona je na ivici noža, preživljavanja. To je jedini put – rekao je Aco Petrović.