13.02.2019 | 15.25 > 15:31

Cibona tek u završnici slomila Škrljevo za polufinale

KK Cibona

Primorska momčad pod vodstvom Damira Rajkovića dobro je namučila favoriziranu Cibonu

Košarkaši Cibone prvi su polufinalisti ovogodišnjeg izdanja Kupa Krešimira Ćosića, nakon što su u četvrtfinalnom dvoboju odigranom u dvorani KK "Split" na Gripama svladali Adria Oil Škrljevo sa 78:71 (23:16, 13:19, 21:16, 21:20).

Primorska momčad pod vodstvom Damira Rajkovića dobro je namučila favoriziranu Cibonu, koja je pobjedu osigurala tek u posljednje tri i pol minute utakmice u koje su ekipe ušle izjednačene (67:67). Serijom 7:0 u nešto više od jedne minute Cibona je povela 74:67 i do kraja dvoboja zadržala stvorenu prednost.

Najbolji igrač Cibone bio je Ivan Novačić sa 21 košem i pet skokova, Marko Ljubičić je ubacio 15, a Marin Rozić devet koševa. Iskusni Damir Markota svih je sedam koševa postigao u završne tri i pol minute te tako postao jednim od ključnih igrača. Kod Škrljeva Josip Barnjak je ubacio 15 poena, bivši Cibonin igrač Karlo Uljarević je postigao 13, a David Ušić 10 koševa.

Cibona Škrljevo

Ivica Čavka

- Mislim da smo pokazali da je Kup specifično natjecanje u kojem ako ne uđete ozbiljno u utakmicu, svaki će protivnik pružiti dobar otpor. Važno je da smo pobijedili ovu utakmicu. U drugo poluvrijeme smo ušli puno ozbiljnije i agresivnije i mislim da nam je to donijelo pobjedu. Nemamo puno vremena za oporavak , ali se nadam da ćemo što prije skupiti snage i sutra odigrati dobru utakmicu - rekao je Cibonin Josip Bilinovac, dok je Karlo Uljarević iz Škrljeva rekao:

- Iznimno zanimljiva utakmica, svih četrdeset minuta u egalu. Na kraju se ekipa Cibone odvojila, pokazala svoju kvalitetu. Mi smo dali sve od sebe. Čestitao bi Ciboni na pobjedi i nama na dobroj igri i nadam se da ćemo ovako nastaviti i u prvenstvu.

Cibona će u četvrtak (16.30 sati) u polufinalu igrati protiv pobjednika četvrtfinalnog dvoboja između Zadra i zagrebačkog Bosca, koji je na rasporedu od 15.30 sati.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Cedevita - Zabok (18 sati) i Split - Gorica (20.30 sati). Pobjednici tih dvoboja činit će par drugog polufinala koje će biti odigrano u četvrtak od 19 sati.

Domaćin završnog turnira je KK "Split", a posljednjih pet izdanja Kup Krešimira Ćosića osvojila je Cedevita koja je glavni favorit i za šesti uzastopni trijumf, a ukupno sedmi u klupskoj povijesti u ovom natjecanju.