Gorica može i u košarci – pala je Cibona!

Hrvatska 2. stu 201819:53 > 19:55
KK Cibona

Košarkaši Gorice nanijeli su prvi poraz Ciboni u prvenstvu Hrvatske, ekipa koju vodi Josip Sesar slavila je rezultatom 83:76.

ABA/Cibona/Zeljko Baksaj & Gordan Lausic

Pred oko 500-tinjak gledatelja u Gradskoj dvorani, momčad iz Velike Gorice slavila je nakon sjajne utakmice u kojoj su vodili većim dijelom.

Gorica je sjajno otvorila utakmicu uz vodstvo 23-13, no Cibosi se vraćaju serijom 9-2, a nakon zakucavanja Ivana Novačića i prvi put dolaze u vodstvo (26:25). Međutim, do kraja poluvremena domaća momčad još jednom odlično reagira, uz pomoć dvije trice na odmor odlaze s +8 (43:35).

U drugom dijelu, domaćin je vodio i 13 razlike (51:38, 53:40) da bi se Cibona još jednom priključila serijom 13:0. No, ekipa koju vodi Josip Sesar nije popuštala pritisak, u posljednjoj četvrtini vidjeli smo veliku borbu, Cibona se posljednji put približila na -4 (75:71) nakon koša Rossa Bradisa Raleyja, u tom trenutku ostala je minuta i 43 sekundi do kraja utakmice, no sastav Gorice do kraja dvoboja više nije ispuštao prednost iz svojih ruku.

Marko Baković sa 16 poena bio je najefikasniji kod pobjednika, 13 je ubacio Kapusta, dok je Cibonu predvodio Josip Bilinovac s 14 poena. Na prvenstvenoj ljestvici Cibona je na drugoj poziciji s omjerom 4-1, dok je Gorica skočila na diobu pete pozicije s omjerom 2-3.