Službeno: Pullen ponovno u Cedeviti!

Hrvatska 1. stu 201815:46 > 15:52
Elsa/Getty Images

Jacob Pullen će opet biti košarkaš Cedevite, a to je prva igračka promjena u klubu koji je nedavno zbog loših rezultata promijenio trenera i sportskog direktora. Američki playmaker će vjerojatno debitirati protiv Crvene zvezde u Beogradu u okviru ABA lige.

Aktualnu sezonu Cedevita je počela sa nešto drugačijim konceptom i stranim trenerom Sitom Alonsom. Španjolac je dobio otkaz u ranoj fazi sezone, a sa njim je klub napustio sportski direktor Matej Mamić. Na njihova mjesta su došli trener Slaven Rimac i sportski direkor Veljko Mršić koji su sproveli konačno i prvu igračku promjenu.

Jacob Pullen, koji je već igrao za Cedevitu u sezoni 2015/2016. će opet nositi dres Zagrepčana. Dolazak Pulelna se dugo najavljivao i bilo je moguće da on nastupi i u susretu u Bursi protiv Tofaša u petom kolu Eurokupa.

Američki play je poslije Cedevite igrao za Khimki, Philadelphiu, iranski Mahram i turski Afyon kojeg je predvodio do promocije u tursku Superligu prošle sezone. Jacob je u jedinoj sezoni u Cedeviti do sada postizao prosječno 13 poena po utakmici, a pomogao je tada “vitaminima” da se domognu Top16 faze Eurolige.

Inače Cedevita će vjerojatno otpustiti neke igrače, a prvi na udaru su vjerojatno Josh Magette i Pablo Aguilar koji nisu igrali protiv Budućnosti i Tofaša odlukom novog trenera Rimca.

Pullen je presretan što se vratio u Cedevitu:

Stvarno sam sretan što sam se vratio i jedva čekam da zaigram. Odradio sam nekoliko treninga, gledao ekipu protiv Budućnosti i prije toga protiv Lokomotiva. Momčad je dobra, ima dosta mladih igrača. Moramo shvatiti kako da počnemo pobjeđivati u ABA ligi. To je važno, a ja sam sretan što mogu pomoći. U pristojnoj sam formi, spreman za igru. Sjećam se Cedevite i da sam se dobro zabavljao, da smo igrali puno sjajnih utakmica u velikim dvoranama i pobjeđivali. Sada, startam protiv Crvene Zvezde u Beogradu! To je zabava!“, kazao je Pullen za službenu stranicu kluba.

Zvezda dočekuje Cedevitu u subotu od 21 sat u šestom kolu ABA lige.