Košarka

13.10.2018 | 19.26

Ne ide bez Big Babya: Tomas sa 33 poena potopio Zadar!

KK Zabok KK Zadar

KK Zabok je slavio protiv Zadra sa 91:88 u drugom kolu domaćeg košarkaškog prvenstva nakon što su gubili na poluvremenu 19 razlike.

Marko Tomas

ABA/Željko Baksaj/Gordan Laušić

Marko Tomas

Najbolji pojedinac susreta bio je bivši reprezentativac i igrač Cibone i Zadra Marko Tomas sa 33 poena. Tomas je u nastavku susreta postigao čak 27 poena i donio pobjedu svojoj momčadi. Zabok je u drugom poluvremenu ubacio nevjerojatnih 62 poena i nadoknadio veliki rezultatski minus.

Marko Tomas je od ove sezone član Zaboka čiji je trener njegov brat Ivan Tomas.

Kod Zadra su najbolji bili Grant sa 20 i Little sa 19 poena.

Iznenađenje u Zagrebu, hrabri Zadar izborio majstoricu

Košarkaši Zadra izborili su odlučujuću, petu utakmicu polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u četvrtom susretu u dvorani II Doma sportova pobijedili Cedevitu 84-78 i u seriji na tri pobjede izjednačili na 2-2.

Cibona u finalu, Zadar iznenadio Cedevitu

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u polufinalu sa 3-0 u pobjedama eliminirali Split. Cibona je u subotu pred svojim navijačima svladala Split sa 83-78 (39-41). U drugoj utakmici Zadar je pobijedio Cedevitu i smanjio seriju na 2:1.

Cedevita i Cibona uvjerljivo do 2-0 u polufinalu

Cedevita i Cibona u seriji na tri pobjede vode sa po 2-0 i prvu meč loptu imat će 11. svibnja. Cibona pred svojim navijačima, dok Cedevita gostuje na Višnjiku.

Cedevita do pobjede u Zadru nakon produžetka

Košarkaši Cedevite poveli su sa 1-0 u pobjedama protiv Zadra u polufinalu doigravanja prvenstva Hrvatske zahvaljujući 75:67 (19:15, 15:19, 18:18, 10:10; 13:5) pobjedi nakon produžetka u prvoj utakmici igranoj u Zadru.