Cedevita uzvratila, serija za prvaka izjednačena!

Hrvatska 27. svi 201822:23 > 22:33
KK Cedevita

Aktualni prvak uzvratio je Ciboni za uvjerljiv poraz u prvoj utakmici. Danas je u dvorani Dražena Petrovića Cedevita bila uspješnija i pobijedila rezultatom 83:72.

Cibona je na početku utakmice u dva navrata vodila sa 4 razlike (11:7), ali je sredinom četvrtine Cedevita preuzela vodstvo i nakon toga ga više nije ispuštala. Vrlo brzo otišla je na deset koševa prednosti, a krajem poluvremena vodila je i sa +14. To je vodstvo ponovila i sedam minuta prije završetka utakmice (76:62), i tu se utakmica činila zatvorenom…

No, kako su obje momčadi sklone velikim oscilacijama, trebalo je biti oprezan u pisanju izvještaja. I opreznost se pokazala opravdanom, jer nešto više od tri minute prije kraja Cibona se uspjela prišuljati na samo 70:76, no tu je bio i kraj nastojanja da se dodatno zakoplicira ova utakmica.

Za razliku od prve utakmice odigrane u Domu sportova, košarkaši Cedevite nisu imali dvije četvrtine praznog hoda i šuterske nemoći, a pokazali su i daleko višu energetsku razinu u obrani. Nesumnjivo je u tome pomoglo igranje Andrije Stipanovića, jedinog pravog centra kojeg hrvatski prvak ima na raspolaganju.

Stipanović je spriječio lagane koševe Cibone preko Luke Žorića, a istovremeno i zatvorio Cibonin napadački skok, s kojim je Cedevita imala puno problema u prvom dvoboju. U ovoj utakmici Cedevita je uvjerljivo dobila skakačku bitku (40-23) i svela Cibonin šut na 42 posto.

Cedevitu je do pobjede predvodio Cherry s 20 poena, pratili su ga Ukić i Stipanović s 15, a potonji je dodao i 9 skokova.

Najbolji kod Cibone bili su Žorić (dodao i 8 skokova) te Gilbert (13), a treba istaknuti još jednu sjajnu razigravačku partiju srpskog igrača Branislava Ratkovice, koji je susret završio sa čak 11 uspješno podijeljenih asistencija!

Treća utakmica na rasporedu je u četvrtak 31. svibnja u 20 sati, a igra se u Domu sportova, na Cedevitinom terenu.

Prvak Hrvatske postat će momčad koja prva dohvati tri pobjede u seriji.