Cibona razmontirala Cedevitu u prvoj utakmici finala

Hrvatska 24. svi 201819:56 > 19:58
Robert Valai/EB via Getty Images

Započela je finalna serija prvenstva Hrvatske. Kao i puno puta tijekom njihove recentne povijesti, stariji, ali i problematičniji klub uspio je iznenaditi favoriziranog. Cibosi su poveli sa 1:0 nakon pobjede 96:87 (21-24, 25-10, 29-18, 21-35).

Utakmicu je u Domu sportova pratilo oko 1000 gledatelja, a Cibonu su do pobjede predvodili Luka Žorić sa 24 koša i 11 skokova, Marko Tomas sa 14 poena te Domagoj Bošnjak i Ivan Novačić sa po 13 koševa svaki. Najbolji strijelci Cedevite bili su Roko Ukić sa 22 koša i Džanan Musa sa 16.

Cibona je imala 53 posto šuta iz igre (32/60), a Cedevita samo 42 posto (31/73). Gosti su bili nadmoćni u skoku (42-31) i nadmašili Cedevitu s gotovo dvostruko više asistencija (27-14). Cibonini šuteri su za tricu gađali 12/25 (48 %), a Cedevitini samo 12/41 (29 %).

Nakon izjednačene prve četvrtine Cedevita je imala tri koša prednosti (24-21), ali je uslijedila Cibonina eksplozija praćena šuterskom nemoći četverostrukih prvaka.

Cibona je drugu četvrtinu dobila sa 25-10 i na poluvrijeme otišla sa 12 koševa prednosti. Serijom 10-0 momčad Ante Nazora je u 23. minuti stigla do velikih +22 (56-34). U 27. minuti Cibona je imala najvećih +24 (66-42) i u posljednjih deset minuta donijela 23 koša prednosti (75-52). U drugoj i trećoj četvrtini Cibona je nadmašila Cedevitu s nestvarnih 26 koševa razlike (54-28).

U zadnjoj četvrtini aktualni prvaci su uspjeli smanjiti zaostatak, u posljednju minutu ući sa samo šest poena minusa (86-92), ali prednost Cibone je bila prevelika da bi Cedevita došla do preokreta i pobjede.

Cibona će biti domaćin u Košarkakšom centru “Dražen Petrović” u drugoj utakmici, koja je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20.30 sati. (h+sk)