Razigravač Škrljeva pozitivan na kanabis

Hrvatska 18. stu 201710:47 > 11:01
Sportcom.hr

Jedan od najboljih igrača košarkaškog kluba iz riječkog zaleđa pao je na doping-testu kojem se podvrgnuo nakon utakmice protiv VROS-a, 22. listopada.

Iako kanabis kao tvar u krvi ne pospješuje sportsku izvedbu, nalazi se na zabranjenoj listi sredstava za uporabu kod sportaša. Brian Williams, nekadašnji igrač Ribola Kaštele, a današnji član Škrljeva toga očito nije bio svjestan prilikom uzimanja kanabisa. Klub neće snositi disciplinske posljedice, ali će igrač biti kažnjen,

U nastavku donosimo priopćenje iz KK Škrljevo kojeg je potpisao predsjednik kluba Vice Sep.

“Hrvatski zavod za toksikologiju i antidoping proveo je kontrolu na utakmici protiv Vrijednosnica Osijek 22. listopada te je kod Williamsa pronađena koncetracija kanabinoida. Iako nije riječ o dopingu ili tvari koji pospješuju sportsku izvedbu, kanabinoidi su na popisu zabranjenih sredstava 2017., stoga određena suspenzija koja znači zabranu igranja i treniranja do isteka kazne koja će biti objavljena do kraja mjeseca. Vremenska zabrana igranja može biti maksimalno dvije godine. Košarkaški klub Škrljevo ostaje bez vrlo važnoga igrača koji je drugu sezonu u Škrljevu. Bez dečka koji je svojim ponašanjem i radom te kvalitetom osvojio naše navijače i skrenuo pozornost na svoje igre, međutim, ovakav ispad i nepoštivanje kluba i suigrača povlači za sobom sankcije, prvenstveno vremensku zabranu igranja te raskid ugovora i igračev povratak u SAD.”

Košarkaši Škrljeva večeras će odmjeriti snage sa Zagrebom, a sad su ostali bez jedinog razigravača u momčadi.