Šibenik nadjačao Cibonu na Baldekinu

Hrvatska 12. stu 201719:44 > 19:47
šibenik.in

U dvoboju 6. kola HT Premier lige, Šibenik je pred vlastitim navijačima nadigrao Cibonu 73:71.

Milan Balaban šibenik In

U prekrasnoj atmosferi dobro ispunjenog Baldekina, Šibenik je svladao Cibonu 73:71 došavši do pete pobjede u isto toliko utakmica prvenstva Hrvatske.

Domaći su nošeni sjajnim navijačima dominirali 35 minuta, vodili najviše 19 razlike (60:41), no pomalo se opustili u završnoj fazi utakmice. Mladi Cibonaš, Karlo Uljarević tricom smanjuje na samo tri poena zaostatka (70:67) tri i pol minute prije kraja dvoboja, a Luka Žorić s dva slobodna bacanja u posljednju minutu uvodi Cibonu sa zaostatkom od dva poena (73:71). Šibenčani su promašivali u završnici, dok je zagrebačka momčad posljednjih dvadeset sekundi dobila priliku izboriti barem produžetak, no Uljarević je promašio.

Šibenčani su imali puno junaka, Bašić je zabio 20 poena, pogađao je kad ga je njegova momčad najviše trebala, Nakić je dodao 11, a Radovčić devet poena za neporažene domaćine. Žorić je predvodio Cibonu s 14 koševa, jedan manje ubacio je Rozić.

Cibonu je u ulozi trenera vodio Marko Tomas nakon što je ranije u tjednu Slobodan Subotić napustio klub, s druge strane sjajni Šibenik uz Cedevitu ostaje jedina neporažena momčad prvenstva.

Izvor: Šibenik.in