Hrvatski košarkaški klub Cibona potpisala je ugovor s iskusnim krilnim centrom Ivanom Novačićem.

Ivan Novačić

Robert Valai/EB via Getty Images

31-godišnjem Novačiću Cibona je sedmi klub u karijeri, a prije zagrebačkog velikana igrao je za Dubrovnik, Cedevitu, Zagreb, Široki Brijeg, Latinu, a posljednji klub prije Cibone bio mu je Jolly JBS.

Riječ je o iskusnom igraču kojeg se može koristiti na četvorci i petici, a Cibona je upravo na tim pozicijama u posljednje vrijeme imala dosta problema.

Novačić se vjerojatno najviše svidio Ciboni upravo kada je u dresu Jollyja srušio "vukove" u polufinalu hrvatskog Kupa, zabivši im 27 koševa.

Cibona je ove sezone odlučila znatno promijeniti momčad, a dovela je i novog trenera Slobodana Subotića.

Cibosi upisali treću pobjedu u nizu u ABA ligi

Košarkaši Cibone stigli su do treće pobjede u ABA ligi. Poslije Cedevite i Olimpije, Ccibosi su pobijedili i Mornar sa 84:73. Pitanje pobjednika je riješeno poslije pet, šest minuta igre u prvoj četvrtini tijekom kojih je Cibona povela sa 19:0.

Gorica može i u košarci - pala je Cibona!

Košarkaši Gorice nanijeli su prvi poraz Ciboni u prvenstvu Hrvatske, ekipa koju vodi Josip Sesar slavila je rezultatom 83:76.

Cibona "potopila" Zadar, odličan nastup Novačića

Košarkaši Cibone slavili su u utakmici četvrtog kola hrvatske Premier lige protiv momčadi Zadra rezultatom 76:55.

Mirko Novosel za SK: Cedevita baca novac u vjetar

Proslavljeni hrvatski košarkaš i trener Mirko Novosel, u opuštenom razgovoru za SK iznio je svoje mišljenje o Cedeviti i Ciboni, te o trenutnom stanju u hrvatskoj košarci.