Cibona deklasirala Alkar, Osijek slavio u Rijeci

Hrvatska 6. tra 201721:09 > 21:11
SK

Košarkaši Cibone ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Alkara rezultatom 89:60, dok su Vrijednosnice iz Osijeka slavile protiv Kvarnera u Rijeci sa 72:64.

Zagrepčani su pred 150 navijača u „Draženovom domu“ već u prvoj četvrtini ostvarili dvoznamenkastu prednost, koju su potom bez problema održavali. Gosti su im najveći otpor pružili u drugom periodu, ali su u nastavku potpuno stali.

Najbolji u pobjedi Cibone bio je Željko Šakić sa 21 poenom, 11 skokova i pet asistencija, Domagoj Bošnjak je imao 19 poena.

Na drugoj strani, Marko Šarac je upisao 15 poena i sedam skokova, dok je Hrvoje Vučić dodao 12 poena i devet skokova.

Cibona je trenutno na drugom mjestu A1 lige sa 18 pobjeda i šest poraza, dok je skor Alkara 6/18 na 11. poziciji.

U Rijeci, Osijek je prelomio utakmicu puno boljom igrom u drugom poluvremenu. Kvarner je tako nastavio niz bez pobjede koji traje četiri mjeseca, a na samom začelju ima tri pobjede i 21 poraz. Vrijednosnice imaju 11 pobjeda i 13 poraza na sedmom mjestu.