Kup Krešimira Ćosića: Cedevita obranila naslov

Hrvatska 18. velj 201720:56 > 20:57
Ante Baranić

U finalu Kupa Krešimira Ćosića, košarkaši Cedevite pobijedili su Jolly JBS rezultatom 102:66.

U dvorani Baldekin u Šibeniku, košarkaši Cedevite rutinski su obranili naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića. Ovo je Cedeviti četvrti uzastopni naslov pobjednika u ovom natjecanju.

Od samog početka Cedevita je pokazivala klasu više u odnosu na protivnika i prednost Zagrepčana je samo rasla. U prvoj četvrtini Cedevita je već napravila nedostižnu prednost od 13 koševa prednosti (30:17). U nastavku gledali smo nešto izjednačeniju utakmicu, ali i dalje je Cedevita bila bolja momčad na terenu. Na odmor su otišli sa 17 koševa prednosti (48:31).

U drugom dijelu lišeni rezultatske neizvjesnosti smo vidjeli i nekoliko atraktivnih poteza i koševa. Igralo se koš za koš, a Cedevita je rutinski čuvala prednost. Treča četvrtina je bila izjednačena pa se u završnicu ušlo i dalje sa 17 koševa prednosti Cedevite (73:56). U posljednjoj četvrtini momčad Veljka Mršića je igrala simultanku i stvarala još veću prednost.

Na kraju je bilo visokih 102:66 za zagrebačku momčad.

Najbolji u redovima Cedevite bili su Ryan Jamar Boatright sa 16 poena i 4 skoka, te Marko Tomas sa 15 poena i 2 asistencije.

U redovima Jollyja najbolji su bili Bruno Markulin sa 13 poena i 5 skokova, te Michaelyn Duane Scott sa 13 poena i 3 asistencije.