Kup Krešimira Ćosića: Jolly JBS slavio protiv Cibone

Hrvatska 17. velj 201721:05 > 21:13
Ante Baranić

U polufinalu Kupa Krešimira Ćosića Jolly JBS je slavio protiv Cibone rezultatom 87:79.

U dvorani Baldekin u Šibeniku košarkaši Jolly JBS-a pobijedili su Cibonu i ušli u finale. Ovo je bila velika pobjeda za šibensku momčad i jedan od največih uspjeha tog kluba.

U početku susreta obje momčadi su djelovale nervozno, a bolje je takvu situaciju iskoristila Cibona koja je na kraju prve četvrtine vodila pet koševa razlike (17:22). Ipak, u nastavku utakmice potpuno drukčija priča. Šibenčani su počeli dominirati parketom, a posebno su sjajno odigrali obranu. Na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom 36:36.

U drugom dijelu utakmice još bolja igra Jollyja koji je na krilima raspoloženog Novačića napravio razliku. Cibona u tom periodu utakmice se nije mogla nikako obraniti, pa su u zadnju četvrtinu Šibenčani ušli sa čak 11 koševa prednosti (64:53). U zadnjoj četvrtini Jolly je održavao prednost i Cibona nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti. Na kraju je bilo visokih 87:79 za Jolly.

Najraspoloženiji u redovima Jollyja bili su Ivan Novačić sa 27 poena i 12 skokova, te Josip Bilinovac sa 19 poena i 6 skokova.

U redovima Cibone najbolji je bio Luka Žorić sa 18 poena i 7 skokova.