Kup Krešimira Ćosića: Cedevita u finalu, Zadar nemoćan

Hrvatska 17. velj 201717:42 > 17:44
Ante Baranić

U polufinalu Kupa Krešimira Ćosića, košarkaši Cedevite pobijedili su Zadar rezultatom 92:75.

U zanimljivoj utakmici košarkaši Cedevite pobijedili su Zadar i prošli u finale.

Utakmica je počela očekivano boljom igrom Cedevite koja je već u uvodnih pet minuta utakmice imala 11 koševa prednosti. Do kraja prve trečine Zadar je uspio smanjiti prednost Cedevite na 7 koševa (21:14). U drugoj četrvtini Zadrani su puno bolje zaigrali u obrani i u potpunosti zavladali parketom. Čak su tri minute prije kraja poluvremena i poveli, ali Cedevita je brzo uzvratila i vratila prednost. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 42:39.

Početkom treće četvrtine ponovno gledamo neizvjesnu utakmicu. Borbeni Zadar je odlično ušao u nastavak i poveo sa 50:51. Ipak. nakon tog vodstva Zadra, Cedevita radi seriju 10:0 i ponovno okreće stvari u svoju korist. Posebno je raspoložen u tom periodu igre bio Miro Bilan koji je zabio 10 poena u trečoj četvrtini. U posljednji dio utakmice ušlo se sa Cedevitinom prednošču od 12 koševa (73:61). Do kraja utakmice Zagrepčani su odličnom igrom potpuni nadigrali Zadar i na kraju slavili s visokih 17 koševa razlike (92:75).

Najraspoloženiji u redovima Cedevite bili su Miro Bilan sa 28 poena i 8 skokova, te Rashad Deane James sa 19 poena i 4 skoka.

Kod Zadra najjbolji su bili Jakov Vladović sa 14 poena i 7 asistencija, te Maj Kovačević sa 13 poena i 2 asistencije.