Kup Krešimira Ćosića: Cibona slavila protiv Šibenika

Hrvatska 16. velj 201720:26 > 20:30
Ante Baranić

U četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića košarkaši Šibenika poraženi su od Cibone rezultatom 75:77.

U neizvjesnoj utakmici u Baldekinu, košarkaši Cibone su nakon velike drame pobijedili Šibenik i izborili polufinale Kupa Krešimira Ćosića.

U prvoj četvrtini Šibenik je na krilima sjajne podrške s tribina, posebno navijačke skupine Funcuti, igrao odlično i konstantno bio u vodstvu. U tom periodu igre ostvarili su prednost od sedam koševa (25:18). U nastavku su gosti iz Zagreba zaigrali bolje, ali Šibenčani su i dalje djelovali raspoloženo. Šibenik je imao sjajan postotak šuta za tri poena, od 12 šuteva pogodili su čak 8. Igralo se dosta izjednačeno u drugoj četvrtini i nitko nije napravio osjetniju razliku. Cibona je taj period igre dobila sa samo poenom prednosti, pa se na poluvrijeme otišlo sa 6 poena prednosti za Šibenik (45:39).

U drugom poluvremenu se odvijala prava drama. Igralo se vrlo izjednačeno u nastavku, a Cibona je posebno dobrom igrom u obrani uspjela smanjiti zaostatak na kraju treće četvrtine na samo 4 koša ( 59:55). U zadnjoj četvrtini obje momčadi su djelovale vrlo nervozno, bilo je dosta izgubljenih lopti. Gosti iz Zagreba su bili sve bliže kako je odmicala utakmica kraju, da bi i poveli 4 minute prije kraja sa 67:69. Do kraja utakmice se odvijala prava drama, momčadi su se izmjenjivale na crti slobodnih bacanja. Deset sekundi prije kraja Cibona je imala koš prednosti, a Šibenik je imao napad. Domaćini su brzo odigrali napad i Siriščević je u zadnjim sekundama pokušao ubaciti tricu za pobjedu, ali promašio je i Cibona je slavila prolaz u polufinale.

Najraspoloženiji u redovima Cibone bili su Željko Šakić sa 23 poena i 10 skokova, te Luka Žorić sa 18 poena i 5 skokova.

Kod Šibenika najbolji su bili Ive Ivanov sa 21 poenom i 6 skokova, te Roko Badžim sa 15 poena i 3 asistencije.