Aco Petrović ostaje na klupi reprezentacije

Hrvatska 12. sij 201719:55 > 20:00
Getty Images/ Clive Rose

Aleksandar Petrović nastavlja posao i vodit će hrvatsku košarkašku reprezentaciju. Predsjednik Stručnog savjeta HKS-a Dino Rađa izjavio je da neki članovi Upravnog odbora saveza moraju potvrditi odluku, ali da je sve to već zapravo gotova stvar.

Predsjednik Stručnog savjeta HKS-a za mušku košarku Dino Rađa prije mjesec dana obavio je razgovore s potencijalnim kandidatima Andreom Trinchierijem i Velimirom Perasovićem. Obojica treniraju euroligaške klubove. Talijan Trinchieri bio je prvi izbor Dina Rađe, ali na kraju se i Rađa morao okrenuti čovjeku koji je Hrvatsku odveo na Olimpijske igre u Rio i tamo postigao zapažene rezultate. Aco Petrović nastavit će posao tamo gdje je stao.

“Aco Petrović je u ovom trenutku najbolje rješenje za sve nas i u tom smjeru ćemo ići prema Upravnom odboru. To je u ovom trenutku najvažnije. Dalje ćemo neke pogreške ispravljati i ići u neke detalje. Čekamo potvrdu nekih članova Upravnog odbora, ali nema smisla to više držati u tajnosti”- riječi su Dina Rađe na temu Aleksandra Petrovića kao novog-starog izbornika naše izabrane vrste.