LP: Cibona slavila nakon velikog preokreta

Hrvatska 11. sij 201720:43 > 20:52
Herve Bellenger/EB via Getty Images

U 12. kolu FIBA Lige prvaka košarkaši Cibone nadigrali su Juventus iz Litve rezultatom 81:72.

Košarkaši Cibone došli su do velike pobjede protiv Juventusa nakon velikog preokreta. “Vukovi” su u drugoj četvrtini gubili sa čak 16 poena razlike, ali u nastavku utakmice su uspjeli to preokrenuti i pobijediti. Prvo su do kraja poluvremena serijom 10-0 smanjili prednost, da bi potpuni preokret napravili u četvrtoj četvrtini koju su dobili sa čak 15 razlike. Zanimljivo je da Juventus nije zabio niti jedan koš u prvih šest minuta zadnje četvrtine. Na kraju rezultat je bio 81:72 za Cibonu.

Najbolji u redovima Cibone bili su Željko Šakić sa 21 i Scotty Reynolds sa 18 poena, dok je u redovima Juventusa bio najbolji Vytautas Sulskis sa 15 poena.

Cibona u Ligi prvaka trenutno drži peto mjesto s omjerom od 5 pobjeda i 7 poraza.

U sljedećom kolu Cibona gostuje kod Strasbourga.