Rozić: Želimo od Cibone stvoriti zdravu sredinu

Hrvatska 16. ruj 202016:00 > 16:07
KK Cibona

Hrvatski košarkaški klub Cibona održao je konferenciju za novinare uoči nove sezone.

Pred novinare je izašao i bivši igrač, a danas sportski direktor Cibone Marin Rozić.

Ako sam dobro shvatio direktoru je drago što više ne igram (smijeh). Evo definitivno jedna drugačija stvar. Ja sam zadnje dvije sezone bio uključen u procese koji su se događali u klubu tako da mi ovo nije u potpunosti nova funkcija. Ipak, jedan novi početak. Navikavam se i nadam se da će sve biti u redu. Već dugo sam tu, poznajemo se svi tako da vjerujem da će sve to dobro izgledati. Otkad je došao trener Velić postoji ta ideja da od Cibone stvorimo zdravu sredinu gdje će svaki mladi igrač, pa i oni koji nisu više tako mladi, težiti ka tome da dođu tu. Prijelazni rok nam je dao naznaku da smo napravili jedan veliki posao. Doveli smo 2 igrača koji su bili ‘vruća roba’ na tržištu i koji su mogli birati destinacije u Hrvatskoj i šire. Međutim, njihov je prvi izbor bio Cibona i zadovoljan sam i ponosan zbog te činjenice, a siguran i svi mi ovdje zajedno. Pratili ste svi kako je to izgledalo. Imamo 3 mlada igrača od kojih očekujemo velike stvari i koji su budućnost kluba i hrvatske košarke. Također, imamo još mladih igrača od kojih ćemo isto sigurno dobiti velike stvari. Nadam se dobroj i uspješnoj sezoni i da napokon sve ovo krene.

KK Cibona

Govorio je i Ivan Velić, trener Cibone.

Sve bih vas pozdravio i drago mi je da smo napokon tu i da se vraćamo košarci. Zahvalio bi se upravi kluba za sve što su napravili u ovom prijelaznom roku i što smo imali veliku podršku oko ove situacije oko korone. Bili smo maženi i paženi od 0-24, nije se ništa prepuštalo slučaju i jako sam sretan što smo imali maksimalnu podršku po tom pitanju. Što se tiče ciljeva, mislim da je možda glupo pričati o nekim rezultatskim ciljevima za ovu sezonu s obzirom na sve što se događa. Mi smo sretni sa svakim odrađenim treningom, svakim danom što smo skupa i rekao sam i igračima da nam je najbitnije da smo zdravi, da dobro treniramo i da svaki dan iskoristimo za dobar trening i to je u ovom trenutku najvažnije. Ako ne bude zdravstvenih problema i sezona krene normalno, vjerujem da ćemo rasti kao tim i sigurno biti u borbi za osvajanje domaćih trofeja, a što se tiče ABA lige mladi igrači će steći dodatno iskustvo i kroz godinu, dvije ili tri, imati značajnu ulogu u ABA ligi. Najvažnije je da smo zdravi, da dobro treniramo i da iskoristimo svaki dan za napredak.