Igrač Splita zaražen koronavirusom

Hrvatska 16. kol 202016:22 > 16:26
KK Split

Cijela momčad KK Split završila je u samoizolaciji nakon što je otkriveno kako je jedan igrač zaražen koronavirusom.

Iz splitskog kluba su informirali javnost o čemu se radi, nekoliko dana prije pripremne utakmice sa Šibenkom na Baldekinu neimenovani igrač imao je povišenu temperaturu, nedugo zatim je testiran na koronavirus, a test je bio pozitivan. Nakon toga je čitava momčad testirana, rezultati se čekaju, a u međuvremenu svi su u samoizolaciji. Najavljeni dvoboj sa Šibenkom je otkazan.

Obavještavamo javnost da je jedan igrač KK Splita pozitivan na Covid-19. Sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka (GDPR) identitet zaraženog igrača nećemo objaviti. KK Split će u suradnji s epidemiološkom službom Nastavnog zavoda za javno zdravstvo izvijestiti o narednim potezima. Također, o svim detaljima KK Split je izvijestio Hrvatski košarkaški savez i vodstvo ABA lige. U dosadašnjem dijelu rada KK Split je provodio sve epidemiološke mjere, sukladno uputama svih nadležnih službi,” stoji u priopćenju splitskog kluba.

Idućeg mjeseca počinje nova sezona košarkaškog prvenstva Hrvatske, a u listopadu bi se trebale igrati i prve utakmice ABA lige.