Cibona najavila prve pripremne utakmice

Hrvatska 14. kol 202014:48 > 14:50
KK Cibona/Ivan Santro

Košarkaši Cibone završavaju drugi tjedan priprema za novu sezonu, a trener Ivan Velić pripremio je tri utakmice koje će pokazati u kakvoj se formi nalaze igrači.

Cibona kreće s prvim utakmicama u pripremnom periodu, sastat će se s Igokeom, Dubravom i Cedevitom Olimpijom.

U utorak igramo prvu prijateljsku utakmicu s Igokeom u Laktašima. Nakon dva puna tjedna rada vidjet ćemo u kakvom smo stanju. To je odmah jedan teži test , no otvorila se situacija s Igokeom jer njima treba utakmica zbog kvalifikacija za FIBA Champions League. Ne očekujem nikakav spektakl, svi koji su tu dobit će minutažu. To je svojevrsna nagrada za dva tjedna dobrog rada. Tu ćemo vidjeti koliko smo toga dobrog napravili,” kazao je Velić najavivši pritom da će na put krenuti čitava momčad od 15 igrača.

Trener Cibone je za SLUŽBENU STRANICU KLUBA prokomentirao i situaciju oko Sandra Rašića.

To su uobičajene stvari u našoj košarci. Tako to ide kod nas Hrvata očigledno. Neke stvari se ‘bace’, pa tko se uhvati. Čiji je to interes, ne znam. U takvim situacijama gubi najviše sam igrač. On mora znati kojim će putem ići i ne padati pod nikakve utjecaje. Rašić ima ugovor s klubom, a kakva će biti odluka o njegovoj budućnosti to ćemo tek odlučiti. Hoće li biti među 12 ili ćemo ga posuditi, odlučit će rad na treninzima. Jedna bitna stvar kod mladih igrača je da su u petom i šestom mjesecu jako trenirali, pa imamo primjerice situaciju sa Sandrom koji je u svibnju imao 103 kg, a sad ima 92. To je 11 izgubljenih kilograma kroz rad i to je jedan skroz drugačiji igrač u odnosu na taj period. Ako ništa, ogromnu stvar smo napravili za njega i njegov budući klub, bila to Cibona, Sonik ili netko treći, to ćemo mi odlučiti.

IZVOR: KK CIBONA