Cibona dovela stranca na poziciji razigravača

Hrvatska 2. kol 202016:37 > 16:42
KK Cibona/Ivan Santro

Klub iz Savske nastavlja dovoditi igrače, sad je na red došao i američki košarkaš

Košarkaški klub Cibona nastavlja s pojačanjima za narednu sezonu. Nakon Matea Drežnjaka, Tonija Nakića, Kristijana Krajine te Krešimira Radovčića, u klub je došao i Ronald Moore.

Moore je 32-godišnji razigravač koji je za Vukove potpisao jednogodišnji ugovor. Posljednju sezonu odradio je u prvoj francuskoj ligi, igrajući za Elan Bearnais gdje je u prosjeku provodio 28 minuta u igri te bilježio 9.5 poena u prosjeku.

‘Igrač koji ima veliko iskustvo iza sebe, igrao je ozbiljne lige, francusku i talijansku. Nadam se da će svojim znanjem i iskustvom pomoći našim mladim igračima i da će se uklopiti u ovu novu Cibonu. Kada stranac dolazi jako je važna atmosfera u ekipi i samo okruženje, sve to utječe na adaptaciju igrača. Sad sigurno imamo izrazito dobru atmosferu i među igračima i u klubu i mislim da će mu s te strane prilagodba biti olakšana. Imamo kvalitetne, karakterne momke i svi ćemo mu nastojati olakšati tu prilagodbu’ – rekao je trener Velić.