Veljko Mršić preuzeo Zadar

Hrvatska 20. lip 202011:02 > 11:05
KK Cedevita

Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Veljko Mršić i službeno je potvrđen za novog trenera Zadra na sjednici Nadzornog odbora kluba.

Na prijedlog sportskog direktora usvojena je odluka o novom imenu trenera seniorske momčadi KK Zadar. Riječ je o aktualnom izborniku hrvatske košarkaške reprezentacije Veljku Mršiću,” poručili su iz kluba.

Mršić će postati 25. trener kluba iz grada košarke od 1992. godine, a Zadar će mu ukupno biti šesta trenerska stanica u karijeri.

Nakon bogate igračke karijere koja je trajala 16 godina i za vrijeme koje je nosio dres čak 13 klubova, trenersku je karijeru započeo 2006. kao trener Splita. Godinu dana kasnije preuzeo je Varese da bi potom sjeo na klupu Cibone koju je vodio pet mjeseci.

Na poziv Jasmina Repeše postaje pomoćni trener u Cedeviti, a na kraju sezone 2014./2015. Mršić je imenovan i novim glavnim trenerom. Dvije godine kasnije postaje trener španjolskog Bilbao Basketa, a u svibnju 2019. godine preuzima hrvatsku vrstu.

Za nekoliko dana na službenoj konferenciji Košarkaškog kluba Zadar trebalo bi biti poznato više detalja i novosti kao i konačna odluka izbornika Mršića o preuzimanju klupe seniorske momčadi Zadra. (H)