HKS odlučio: Prvenstvo Hrvatske je završeno!

Hrvatska 1. tra 202014:04 > 14:09
SportKlub

Hrvatski košarkaški savez je putem elektroničke sjednice odlučio što će se dogoditi s nastavkom sezone.

Nije prvoaprilska šala, već nažalost realnost koja takva postaje za sve više sportskih liga diljem svijeta.

Hrvatski košarkaški savez u srijedu ujutro održao je elektroničku sjednicu putem koje je dogovoren epilog nastavka sezone koja je prekinuta zbog pandemije koronavirusa. A epilog je takav da nastavka sezone neće biti!

hks

Prvak sezone neće biti proglašen, a u idućoj će zaigrati isti klubovi kao i u tekućoj.

Zbog gospodarske situacije u kojoj ćemo se naći u rujnu ili listopadu kada trebaju započeti lige, već sada treba tražiti određena rješenja. Kako je kriza pogodila sve, sigurno je da će se isto reflektirati na sport. Samim time, želimo da nam eventualne izmjene u sustavu natjecanja budu lakše i dostupnije kako bi se košarkaški klubovi mogli bolje i kvalitetnije pripremati za iduću sezonu‘, poručio je predsjednik HKS-a, Stojko Vranković.