KK Zadar: Ne želimo titulu za stolom, poništite sezonu

Hrvatska 27. ožu 202017:20 > 17:27
Marin Sušić/HKS

Hrvatsko košarkaško prvenstvo, kao i ostala natjecanja, prekinuto je

Prvenstvo hrvatske u košarci je zaustavljeno, a pitanje je što će se na kraju dogoditi.

Zadar je u trenutku prekida bio vodeći, ali iz njihove uprave poručuju da ne žele prihvatiti naslov koji bi eventualno dobili za stolom, tako da je najbolje potpuno prekinuti sezonu, točnije poništiti je.

Tako je za basketball.hr rekao diretor kluba s Višnjika, Željko Žilavec

‘KK Zadar podržava ideju o prekidu prvenstva, smatramo da je poništavanje sezone jedini korektan ishod. Podržavamo prekid iz svima znanih razloga. Igrači ne treniraju već neko vrijeme. a nemogućnost treniranja će se prema najoptimističnijim prognozama produžiti najmanje do kraja travnja.’

‘Od trenutka kad se opet krene s treninzima, klubovima će trebati minimalno 15-20 dana za uigravanje i povratak u formu. S obzirom na kalendar reprezentacije, mišljenja smo da vremenski nije moguće sve ispratiti. Predlažemo poništavanje prvenstva iz jednostavnog razloga: odigrali smo manje od dvije trećine regularnog dijela i smatramo da su se tek sada trebala dogoditi prava sportska uzbuđenja. Sama činjenica da smo trenutno prvi na tablici ne daje nam za pravo uzeti titulu za stolom, a i tako osvojen naslov, u ovoj situaciji, sigurno ne bi veselio ni igrače niti naše navijače’, zaključio je Željko Žilavec.

Marin Sušić/HKS