Košarka

12.11.2019 | 21.21 > 21:24

Novi potresi u Ciboni!

KK Cibona

Samo loše vijesti stižu iz zagrebačkog kluba ovih dana. Američki 26-godišnji krilni centar Malcolm Jaleel Rhett više nije igrač Cibone koja je s njim sporazumno raskinula suradnju, objavio je u utorak aktualni hrvatski prvak.

Cibona

Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Cibona

U priopćenju stoji kako je Amerikanac odlučio otići jer je nezadovoljan minutažom koju mu je ukazao trener Ivan Velić.

Cibonu ovaj otkaz neće ništa dodatno koštati.

"Klub se osigurao ugovornom klauzulom po kojoj igraču može otkazati ugovor početkom prosinca bez odštete", stoji u priopćenju na Ciboninom internetskom portalu (cibona.com).

Rhett je u Cibonu došao nakon angažmana u Portoriku i najavljen je kao dobro rješenje za obje unutarnje pozicije.

U četiri utakmice u ABA ligi igrao je prosječno tek nešto više od osam minuta pa mu ni učinak nije mogao biti velik, a dogurao je do 3,8 koševa i 1,8 skokova po nastupu. U pet nastupa u HT Premijer ligi imao je sličan učinak od 4,0 poena i 2,4 skoka po utakmici.