Himki formirao fantastičnu momčad za napad na Euroligu

Euroleague 1. kol 201916:05 > 16:06
Turkish Airlines EuroLeague

Klub iz predgrađa Moskve u novoj će sezoni tražiti ultimativan rezultat, naslov prvaka Europe.

Himki je u novoj sezoni odlučio staviti sve karte na stol i žestoko napasti najbolje momčadi Europe.

Vodeći ljudi kluba osigurali su treneru Rimasu Kurtinaitisu momčad za ‘prste polizat’. Ranije su stigli Sergej Karašev, Stefan Jović, Dairis Bertans, Devin Booker i Jeremy Evans, a ovoga tjedna rješena su i dva visoka pojačanja. Naime, ruski doprvak uspio je potpisati dva dugogodišnja NBA igrača, Timofeyja Mozgova i Jonasa Jerebka. Dolazak Mozgova već se neko vrijeme spominjao, trebao je potpisati u završnici prošlosezonskog prvenstva, no problematična ozljeda desne noge to nije dopustila. Čini se da se ruski centar oporavio pa će u novoj sezoni nositi dres Himkija.

Najnovije pojačanje jest dojučerašnji član Golden State Warriorsa, Jonas Jerebko. Šveđanin je devet godina proveo u NBA ligi, a s 32 godine na leđima nije dobio novu ponudu za ostankom u Americi. Jerebko će potpisati jednogodišnji ugovor.

Podsjetimo, u Himkiju je apsolutni vladar jedan od najboljih euroligaških igrača Aleksey Shved, a nove ugovore zaradili su Janis Timma i Sergej Monia.

Kurtinaitis će na raspolaganju imati fantastičnu momčad, ali i nikad veći pritisak.