Slavni trener potjerao najveću zvijezdu kluba

Euroleague 27. srp 201918:08 > 18:11
Ezra Shaw / Staff

Ettore Messina nedavno je preuzeo trenerske dužnosti u najvećem talijanskom klubu i vrlo brzo uzburkao valove.

Ettore Messina nije dočekao angažman glavnog trenera u NBA ligi iako je proteklih sezona više puta bio u konkurenciji.

Proteklih sezona Messina je radio kao asistent Greggu Popovichu u San Antoniju, a kada je stigao poziv iz Milana isti nije mogao odbiti. Armani je financijski najmoćniji talijanski klub, jedini euroligaški i kao takav zahtjeva i visoku razinu rezultata. Međutim, pod trenerom Simoneom Piangianijem to nije bilo moguće.

Stoga, poziv je upućen Messini koji je spremno ušao u taj veliki izazov. Ipak, talijanski stručnjak odlučio je i poprilično uzburkati valove među članovima aktualne momčadi. Mike James lani je bio vjerojatno i najbolji igrač momčadi, pod ugovorom je još godinu dana za plaću od 1,5 milijuna eura. No, Messina je u privatnom razgovoru objasnio Jamesu kako mu više nije potreban te da je vrijeme da pronađe novi klub. Američki bek nije reagirao kako je Messina priželjkivao. Naime, odbio je pristati na transfer ili raskid ugovora te je najavio kako je spreman ‘postati najskupljom rezervom u Europi’.

Usprkos tome, Messina je doveo značajno NBA pojačanje, Shelvina Macka koji je u osam NBA sezona promijenio sedam klubova. Proteklu je sezonu završio u Charlotte Hornetsima.

Obzirom da smo upravo doveli Macka, neće biti mjesta za Jamesa pa je najbolje da se rastanemo‘, jasan je bio Messina.

Do početka nove sezone još je dovoljno vremena, ostaje za vidjeti koliko će problema talijanskoj momčadi i dalje stvarati ovaj američki igrač.