Barcelona pripremila spektakularnu momčad

Euroleague 16. srp 201918:48 > 18:50
Jonathan Daniel / Staff

Nakon dugog niza godina, košarka će u Barceloni ponovno biti itekako zanimljiva.

Kada govorimo o sportu u Barceloni, običaj je da se tema vrlo brzo okrene prema Lionelu Messiju i nogometašima. Međutim, od nove sezone posebno mjesto imat će i košarkaši.

Naime, u Barceloni je predstavljena zaista fantastična momčad za novu sezonu, potrošen je najveći novac u povijesti košarkaške sekcije kluba.

Na poziciji razigravača ostali su Thomas Heurtel i Kevin Pangos. Na bekovskoj poziciji pored starosjedioca Ribasa i Kurića, stigao je dosadašnji član CSKA – Cory Higgins. Na poziciji niskog krila Adamu Hangi i Rolandsu Smitsu društvo će činiti Alex Abrines koji je stigao iz NBA lige. Najveće pojačanje jest Nikola Mirotić koji je postao i najplaćeniji igrač u povijesti Eurolige, a uz njega će na krilnom centru zaigrati Victor Claver i Pierre Oriola. Konačno, veliko pojačanje stiglo je i na centarskoj poziciji, pored Ante Tomića i Artema Pustovyja, stigao je Brandon Davies.

Trener je i dalje Svetislav Pešić koji će u novoj sezoni ganjati sve najvažnije trofeje.

Kad je riječ o konkurenciji u Euroligi, fantastično se pojačao i Fenerbahče. Iako su izgubili Nicolu Mellija (New Orleans Pelicans) i Marka Gudurića (Memphis Grizzlies), turski doprvak nije mirovao. Stigli su Nando De Colo i Derrick Williams, nekadašnji drugi pick NBA drafta koji je izvrsno igrao protekle sezone u Bayernu. Došao je i playmaker Leo Westermann.

S druge strane, velika neizvjesnost vlada u redovima aktualnog europskog prvaka iz Moskve. Naime, CSKA je ovog ljeta izgubio Coryja Higginsa, Sergija Rodrigueza i Nanda De Coloa, dakle trojicu startera, a otišli su i Alec Peters (Anadolu Efes) i Othello Hunter (Maccabi).

Istovremeno, zamjene su skromne. Za sada su stigli Janis Strelnieks, Darrun Hilliard i Johannes Voigtmann. Međutim, CSKA ipak pokušava dovesti razvikanija pojačanja, ponuđen je ugovor Malcolmu Delaneyju dok traju pregovori s Olympiakosom oko transfera Nikole Milutinovića.

Euroligu ćemo i ove godine ekskluzivno pratiti u programu Sportkluba.