SK doznaje: Prvak ABA lige ostaje bez Eurolige?

Euroleague 11. srp 201918:01 > 18:03
KK Crvena zvezda

Postoje tri pozivnice, ali je na vodećim ljudima Eurolige da odluče tko će igrati u elitnom natjecanju

Na sastanku koji je održan u četvrtak u Munchenu odlučeno je da će pobjednik ABA lige imati prioritet kod dodjeljivanja jedna od tri specijalne pozivnice, ali više neće imati izravno mjesto. Naravno, riječ je o sezoni 2020./21. No, navodi se da će imati samo prioritet, nikako ne sigurno mjesto u najjačem europskom košarkaškom klupskom natjecanju. Dakle, odluka je na ljudima koji vode Euroligu, tako da važnost ABA lige postaje mizerna.

–  Nakon promjene licenciranja klubova od sezone 2020./21. prvak ABA lige imat će prioritet za jednu od tri pozivnice. Ali to ne znači nužno da će imati i predstavnika – otkrio nam je izvor za SK.

Sigurno mjesto u Euroligi po završetku sljedeće sezone ima 11 klubova sa A licencom, a to su Real, Barselona, Baskonija, Fenerbahče, Efes, Panatinaikos, Olimpijakos, CSKA, Makabi, Žalgiris i Armani, kao i Bajern i Asvel, koji imaju dvogodišnje specijalne pozivnice. Njima će se pridružiti pobjednik i finalist Eurokupa, kao i tri kluba koji dobiju jednogodišnje pozivnice.